Regeneracja potreningowa

Product removed from wishlist!

Pokazuje wszystkie 12 wyników

Regeneracja po treningu – dlaczego jest tak ważna?

Regeneracja potreningowa jest równie ważna jak prawidłowo przeprowadzony trening. Ćwiczenia powodują mikrourazy włókien mięśniowych, które są odbudowywane podczas regeneracji. Zatem mięśnie nie rosną podczas treningu, a po nim.

Regeneracja mięśni po treningu

Nikogo nie należy przekonywać jak ważnymi elementami procesu regeneracji jest odpowiednia dawka snu czy zbilansowana dieta. Jednak w przypadku bardzo mocnych sesji treningowych tradycyjny odpoczynek może okazać się niewystarczający.

Wtedy z pomocą przychodzą nam specjalne rękawy kompresyjne. Dzięki specjalnej komorze lodowej umożliwiają one chłodzenie konkretnych partii mięśniowych. Zimno poprawia krążenie i w związku z tym transport substancji odżywczych do uszkodzonych włókiem mięśniowych. Doskonale radzi sobie również z bólem lub napięciem mięśniowym. Jest często stosowane w trakcie rehabilitacji lub regeneracji po kontuzjach.

Innym przydatnym gadżetem są pasy regeneracyjne. Wykorzystują one siłę wibracji i wysokiej temperatury. Znajdują zastosowanie w leczeniu bólów kręgosłupa. Są to urządzenia bardzo nowoczesne, wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne. Dlatego mogą być stosowane przez każdego i pomagają w leczeniu nawet najbardziej dokuczliwych urazów.

Scroll to top