1080 QUANTUM SYNCRO

Product removed from wishlist!

Kompletny system do diagnostyki, treningu motorycznego, fitness, medycznego i rehabilitacji, dający nieograniczone możliwości treningowe i pozwalający na precyzyjne monitorowanie danych o wysiłku (siła, moc, prędkość, czas) w czasie rzeczywistym.

System 1080 Quantum Syncro wyposażony jest w unikalną jednostkę sterującą, generującą każdy rodzaj oporu – izoinercyjny, izotoniczny, izokineticzny i zmienną inercję, zintergrowaną maszynę Smitha dla wielu ćwiczeń z dodatkowym oporem (np. przysiady, wyskoki, wyciskania na klatkę piersiową, marte ciągi, itp.), a także 2 dotykowe ekrany, z których każdy może działać niezależnie od siebie lub może być połączony ze sobą.

1080 Quantum Syncro to urządzenie będące połączeniem 2 urządzeń Quantum i jeszcze większa wszechstronność zastosowań. System ten może być stosowany z równie dużą częstotliwości w treningu osób po urazach jak i profesjonalnych sportowców. Dzięki możliwości niezależnych ustawień oporu w fazie koncentrycznej i ekscentrycznej, a także dokładnie przemieszczającego się z daną prędkością ciężaru, system gwarantuje skuteczniejszy i bezpieczniejszy trening, który można dowolnie korygować w obrębie nawet 1 ćwiczenia, jednej serii lub powtórzenia.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

1080 Quantum Syncro to nie tylko połączenie urządzeń Quantum i zamknięcie kilkunastu maszyn treningowych w 1 urządzeniu. Dzięki 5-metrowemu wyciągowi, maszynie Smitha i dodatkowym akcesoriom (pasy na biodra, kamizelki, itp.), system umożliwia przeprowadzenie ćwiczeń w każdej płaszczyźnie ruchu i o każdym stopniu złożoności – od przysiadów, wykroków i zakroków po martwe ciągi, wyciskania na klatkę piersiową, wyskoki, skręty tułowia, i wiele innych.

SZEROKI ZAKRES OPORÓW

System 1080 Quantum Syncro posiada 4 rodzaje oporów charakterystycznych dla produktów marki 1080 Motion. Do takich oporów należą:
Opór izoinercyjny – stosowany w maszynach do treningu siłowego
Opór izotoniczny – stałe obciążenie
Opór izokinetyczny – stała prędkość przesuwania się ciężaru, angażująca do pracy większą ilość włókien mięśniowych. Ten opór najczęściej stosowany jest w kształtowaniu siły i mocy
Zmienna inercja – połączenie oporu z bezwładnością, najczęściej stosowany przez sportowców, których sport polega na dynamicznych ruchach, np. piłka ręczna, koszykówka, golf, hokej, baseball

PLATFORMA DO POMIARU SIŁY I MOCY Z DODATKOWYM OBCIĄŻENIEM

Do tej pory niemożliwe było zmierzenie siły i mocy podczas ćwiczeń z dodatkowym ciężarem. Z 1080 Quantum Syncro nie ma już takiego problemu. Za pomocą aplikacji możesz wybrać dowolny ciężar i wykonać z nim określoną liczbę powtórzeń. System będzie mierzył siłę i szybkość ruchu podczas każdego z nich.
1080 Quantum Syncro jest niezwykle skuteczny w poprawie parametrów motorycznych, w tym m.in. w poprawie siły maksymalnej, wyskoku dosiężnego i szybkości.

PARAMETRY TECHNICZNE:

2-50kg stałego obciążenia koncentrycznego + sztanga z dodatkowym obciążeniem
1-60kg stałego obciążenia ekscentrycznego + sztanga z dodatkowym obciążeniem
2-100kg stałego obciążenia koncentrycznego + sztanga z dodatkowym obciążeniem na poziomie 2
2-120kg stałego obciążenia ekscentrycznego + sztanga z dodatkowym obciążeniem na poziomie 2
Maksymalne obciążenie koncentryczne/ekscentryczne podczas 3 sekund: 175kg, 325kg na poziomie 2
Prędkość w fazie koncentrycznej: 0,1 - 8m/s
Prędkość w fazie ekscentrycznej: 0,1 - 6m/s
Częstotliwość próbkowania: 333Hz
Tablet z dotykowym wyświetlaczem lub laptop
System operacyjny: Windows 10
Waga: 180kg
Wysokość: 170cm
Maksymalna długość wyciągu: 5m
Gwarancja: 12 miesięcy

Scroll to top