Product removed from wishlist!

Pokazuje wszystkie 3 wyniki

Ćwiczenia ze sztangą

Czy wyobrażacie sobie trening bez sztangi? Chyba nie. Trening ze sztangą to fantastyczny sposób na wzmocnienie ciała, rozbudowę mięśni i wysmuklenie sylwetki.

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia ze sztangą należą do grupy ćwiczeń z wolnym ciężarem. Dlatego dają one szybkie efekty. Ważną zaletą tego przyrządu jest fakt, że używając sztangi możemy trenować praktycznie wszystkie mięśnie. Sztanga jest niezastąpiona w treningu klatki piersiowej oraz pozwala kształtować ogromne bicepsy i silne tricepsy.

Przysiady ze sztangą

Jeżeli chcemy wzmocnić mięśnie grzbietu – wykorzystujmy sztangę. Jeżeli zależy nam na wspaniale umięśnionych barkach – wykorzystujmy sztangę. Chcemy poprawić muskulaturę nów lub ujędrnić pośladki – korzystajmy ze sztangi, gdyż przysiady to ćwiczenie dające bardzo dobre efekty.

Dostępnych jest kilka rodzajów gryfów. Do najpopularniejszych należą:

  • Gryf prosty
  • Gryf łamany
  • Gryf „kratownica”

Nie da się określić, który z nich jest najlepszy. Wybór powinien zależeć od indywidualnych preferencji oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Obciążenie do sztangi, na jakim ćwiczymy powinno być dobrane do stopnia naszego wytrenowania i wraz z czynionymi postępami można je dowolnie zwiększać. To także niepodważalna zaleta tego popularnego przyrządu.

Scroll to top